Asociatia Cetatea Voluntarilor Arad

Cresa, a doua casa pentru copii
Asociatia Cetatea Voluntarilor Arad Infiintarea unei noi crese sociale conforma din toate punctele de vedere, dotata si utilata pentru 60 de copii cu varste cuprinse intre 1 si 3 ani din Arad.
Cresa este institutia care asigura ocrotirea si supravegherea copiilor inscrisi pana la varsta de 3 ani. Cresa nr. 26 Aradul Nou va fi un serviciu de interes local si va avea misiunea de a oferi, pe timpul zilei, servicii integrate de ingrijire, supraveghere si educatie timpurie copiilor cu varsta anteprescolara. O noua cresa in municipiu va duce la cresterea valorii educatiei anteprescolare din Arad, la durabilitatea acesteia, precum si la schimbarea atitudinilor si comportamentelor parintilor pentru frecventarea cresei de catre cei mici, toate ducand, in cele din urma, la dezvoltarea comunitatii.
Data castigarii: 29.03.2021