ASOCIATIA MAD CITY ARAD

ARAD SMART TALKS
ASOCIATIA MAD CITY ARAD Cresterea constientizarii si implicarii tinerilor in dezvoltarea mun. Arad. Ne dorim sa constientizam tinerii de nevoia implicarii acestora in dezvoltarea societatii civile a municipiului si transformarea acestuia in smart cityul dorit de ei. Proiectul isi doreste sa reuneasca in 6 conferinte un numar de minim 150 de tineri activi din mun Arad, care doresc sa se implice in creionarea Aradului de maine, cel in care si-ar dori sa se dezvolte si sa ramana ca si oras de domiciliu, pe de o parte ca si ascultatori activi, participanti la conferinte si pe de alta parte, prin implicarea activa a acestora in poiecte concrete de voluntariat existente sau care urmeaza a fi dezvoltate in viitor, de asociatii existente sau care urmeaza a fi create de catre tineri.

Sesiunea februarie 2022
Data castigarii: 31.03.2022