Asociatia Non Profit Networks

Sprijin pentru copiii si adolescentii vulnerabili din Comunitatea Checheci, Arad
Asociatia Non Profit Networks Proiectul se adresează copiilor și adolescenților care provin din medii defavorizate din comunitatea arădeană, Checheci, majoritari de etnie rroma. Aceștia sunt înscriși la Centrul Comunitar Checheci (acreditat 2011 și licențiat în servicii sociale din 2021), condus de Asociația Non Profit Networks, cu sediul social la Siria, cu o activitate în domeniul asistentei sociale de mai bine de 20 de ani.
Proiectul țintește finanțarea bursei a 18 elevi aflați în ciclul liceal/scoli profesionale. Cât și sprijinirea a 44 de copii aflați în ciclul gimnazial. Este un proiect la a doua cerere de finanțare.